Міністерство освіти та науки України
Національний університет “Львівська політехніка“
Інститут будівництва та інженерії довкілля
Кафедра теплогазопостачання та вентиляції
Курсова робота
з курсу
“ Теплопостачання “
на тему :
“Гаряче водопостачання житлового будинку “
Львів – 2008
1.Кліматологічні дані місця будівництва.
Виписуємо з літератури (1) наступні кліматологічні дані місця будівництва:
м. Миколаїв:
температура холодної п'ятиденки tх.5=-20°C,
середня температура за опалювальний період tо.п.=0.4°C,
тривалість опалювального періоду Zо.п.=165 діб.
КГД=2904градусо-діб.
За кількістю градусо-діб визначаємо температурну зону, тобто м. Миколаїв знаходиться у третій температурній зоні.
2.Визначення теплового навантаження на опалення та
на гаряче водопостачання.
Далі приймаємо, з літератури (2) ,нормативні опори таких захищень:
- зовнішньої стіни Rз.с. =2,2 (м² *°C)/Вт,
-вікна Rвк. =0,5 (м² *°C)/Вт,
-горищного перекриття Rг.п=2,6 (м² *°C)/Вт,
-підвального перекриття Rп.п=3,0 (м² *°C)/Вт.
Визначаємо коефіцієнти теплопередачі відповідних захищень за формулою :
К=1/R, тоді
Кз.с.=1/ Rз.с.=0,45 Вт/( м² *°C),
Квк.=1/ Rвк.=2,0 Вт/( м²*°C),
Кг.п.=1/ Rг.п=0,38 Вт/( м² *°C),
Кп.п.=1/ Rп.п=0,33 Вт/( м² *°C),
2.1 Визначаємо навантаження на опалення за формулою:
=а***(-);
де а-коефіцієнт, який враховує кліматичні умови, визначається за формулою
а=0,54+22/(-)=0,54+22/(18+20)=1,12
-обєм будинку за зовнішнім обміром , м³,визначаємо за формулою
=S*H, у якій S-площа будинку в плані за зовнішнім обміром, м², S=290 м²,
H-висота будинку,м, по опалювальній частині будинку, Н=36,3 м,
=290*36,3=10527 м3
- розрахункова температура внутрішнього повітря в приміщеннях будинку ,прймаємо для житловивог будинку 18 °C,
- зовнішня розрахункова температура для проектування системи опалення =-20°C,
- питома опалювальна характеристика будинку ,Вт/( м³*°C),розраховуємо за формулою проф. Єрмолаєва :
=1,08*[[Р/ S*( Кз.с+d*( Квк-Кз.с)]+(1/H)*(0,9* Кг.п+0,6* Кп.п),
де Р- периметр будинку за зовнішнім обміром, м,
Р=78,8 м,
Кз.с, Квк-коефіцієнти теплопередачі зовнішніх стін і вікон ,Вт/( м²*°C),
Кг.п, Кп.п- коефіцієнти теплопередачі горища і підвального перекриття, Вт/( м² *°C),
Тоді =1,08*[[(78,8/290)*(0,45+0,11*(2-0,45))]+(1/36,3)*(0,9*0,38+0,6*0,33)]=
=0,198 Вт/( м³°C),
Звідси тепловий потік на опалення буде дорівнювати:
=1,12*10527*0,198*(18-(-20)) =88710 Вт = 88,71 кВт.
Визначаємо навантаження на СГВ :
З плану типового поверху визначаємо сумарну загальну площу поверху, додавши загальні площі окремих квартир:
Fзаг.==290 м² ,
Вираховуємо загальну житлову площу будинку:
∑ Fзаг=n* Fзаг=11*290=3190 м² ,
де n-кількість поверхів будинку.
Знаходимо кількість споживачів у будинку за формулою:
U= ∑ Fзаг/f з = 3190/19,5=164 людей,
де f з-норма загальної площі, м² /людину, приймаємо з завдання.
За формулою рахуємо ймовірність дії водорозбірних приладів системи гарячого водопостачання:
Р=(*U)/(*N*3600)=(8,5*164)/(0.2*132*3600)=0.0147,
де -норма витрати гарячої води в годину найбільшого водоспоживання, приймаємо згідно (дод.3,3) =8,5 л/год при поверховості будинку до 12 поверхів,
-секундна витрата води сантехнічним приладом ,приймаємо 0,2 л/год ,
N- кількість водорозбірних приладів в будинку приймаємо згідно плану типового поверху 3 в квартирі(тобто наявність змішувача в кухні, ванні і умивальнику), N=3*4*11=132 шт.
Рахуємо ймовірність використання водорзбірних приладів в будинку:
=(3600*Р*)/=(3600*0,0147*0,2)/200=0,053,
де -годинна витрата води сантехнічним приладом , приймаємо з (дод.3, 3), =200 л/год.
Знаходимо добуток N*:
N*=132*0,053=6,99 ,
Далі знаходимо (табл..2,3)значення коефіцієнта ά =3,212 при відповідному добутку і в...